AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Scratch Kodlama Yarışması Organizasyonu İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN’ın Katılımlarıyla Başladı...

Scratch Kodlama Yarışması Organizasyonu İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN’ın Katılımlarıyla Başladı...

Afyonkarahisar Valiliği, Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Müdürlüğümüzün katkılarıyla Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi tarafından ilimiz genelinde organize edilen Kodl@fyon Ortaokullar Arası Scratch Kodlama Yarışması organizasyonu başladı.

Scratch Kodlama Yarışması organizasyonuna Afyonkarahisar Valisi  Mustafa TUTULMAZ, Vali Yardımcısı Erhan GÜNAY, AKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat PEKER,, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kodl@fyon Ortaokullar Arası Scratch Kodlama Yarışması’na ilimizden 29 farklı ortaokuldan, 61 takımla, 207 öğrenci katılarak Scratch ve kodu game lab programlama dilleri üzerinde kendilerine verilen tema ile yaptıkları programlamayla tasarımlarını gerçekleştirerek yarışma jürisine sunuldu.

Programda Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ yapay zekâ ve robotların artık hayatımızda daha fazla yer aldığına dikkat çekerek “Artık çağımızın en önemli ilgi alanlarından birisi ile başbaşayız. Geleceğimiz yapay zekâlarla oluşturulacak, onlarla şekillendirilecektir. Yapay zekâyı oluşturan da kodlardır. Yani kısacası herşeyimizin bizim dışımızda başka bir şeyler tarafından yönetilmesi veya bizim işimizin kolaylaştırılması kodlamayla oluyor. Yarışmanın hayırlı uğurlu olmasını, ilimize dahi çocuklar kazandırmasını buna vesile olmasını temenni ediyorum emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu olsun diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmasının ardından Vali Mustafa TUTULMAZ yarışmanın temasını “Değerlerimiz” olarak açıkladı ve diğer protokol üyeleriyle Kodl@fyon Ortaokullar Arası Scratch Kodlama Yarışması’na katılan öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

03-04-201803-04-201803-04-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.