AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuklu İlkokulu Robotik Kodlama Atölyesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Katılımlarıyla Açıldı...

Selçuklu İlkokulu Robotik Kodlama Atölyesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Katılımlarıyla Açıldı...

Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih AKÇİL, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gürbüz BIDIK, Selçuklu İlkokulu Müdürü Eralp Ekrem GEÇE, Okul Aile Birliği Başkanı Ali AYHAN ve diğer kurum müdürleri katıldı.

Okul Müdürü Eralp Ekrem GEÇE, bu proje ile amaçlarının teknoloji bağımlısı gençlik yerine bilgiyi analiz eden, analitik ve eleştirel düşünme becerisine sahip, çözüm üreten, kurgulayan nesiller yetiştirileceğini söyledi. Bu kapsamda okulda ders saatleri dışında gönüllü 250 öğrencinin Kodlama ve Robotik Kodlama eğitimi alacaklarını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kodlama dersi ile ilgili müfredat çalışmalarının olduğu bu dönemde, yapılan bu atölyenin Afyonkarahisar için önemli olduğunu belirterek okul idaresine, okul aile birliğine ve hayırseverlere teşekkür etti.

Açılış sonrası İl Milli Eğitim Müdürümüz öğrencilerin hazırladıkları kodlamalar ve robotlar ile ilgili bilgi alarak, geleceğe yönelik projelerini dinledi. Program açılışın anısına fotoğraf çekimiyle sona erdi.

22-03-201822-03-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.