AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Steamcup Afyonkarahisar Yarışması Toplantısı Gerçekleşti...

Steamcup Afyonkarahisar Yarışması Toplantısı Gerçekleşti...

STEAMCUP İlkokul, ortaokul ve lise düzeyi öğrencilere yöneliktir. Türkiye'de yerel yarışmalara katılan öğrenciler, kazandıkları yarışma kategorisine göre her sene Seul'de düzenlenen STEAMCUP yarışmasına katılmaktadır.

Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyelerimizde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanı sıra Şube Müdürümüz Mustafa GÜNAY, Okul Müdürü Süleyman SARIGÖL, AR-GE öğretmenimiz Nursefa KESKİN ve ROBOTIS Firması temsilcisi İsmail NAMLI katıldı.

Toplantıda, ROBOTIS Firması temsilcisi İsmail NAMLI, İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN'a yarışmanın içeriği ve yapılan hazırlıkların sunumunu gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "2020 yılında Türkiye'de local yarışmaları yapılacak olan yarışmanın, 2 Nisan 2020 tarihinde İstanbul'da Türkiye finalleri yapılacaktır. STEAMCUP yarışmasını yerel olarak  Afyonkarahisar'da da yapmak istiyoruz. STEAM Education Association ana organizasyon sahibidir. Bu kurum aynı zamanda Türkiye'de Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimleri düzenlemektedir. Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimlerini gerçekleştiren Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yapılacak  STEAMCUP yarışmalarının hazırlıklarını da yapmaktadır.  Yarışmada aynı zamanda FIRA (The Federation of International Sports Association) tarafından düzenlenen çok kategorili FIRA yarışma kategorilerine de yer verilecektir" dedi.

Toplantı görüş alış verişlerinin ardından sona erdi.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.