AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Süleyman Demirel Fen Lisesi Öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ı Okullarında Yürüttükleri ERASMUS+Programı Hakkında Bilgilendirdi...

Süleyman Demirel Fen Lisesi Öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN'ı Okullarında Yürüttükleri ERASMUS+Programı  Hakkında Bilgilendirdi...

Süleyman Demirel Fen Lisesi Öğrencilerimiz, Okul Müdür V. Süleyman SEZEN, öğretmenlerimiz İsmail MALKOÇ, Bayram TUNA ve Emine DEMİRCİ eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 'ı makamında ziyaret ederek okullarında yürüttükleri ERASMUS+ Programı  Okullar Arası Değişim Ortaklığı - Çevre Projesi hakkında bilgi verdi.

Öğrencimiz, kabullerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a teşekkür ederek Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları KA2 projelerinin tanıtımını yaptı. Proje kapsamında Almanya'nın Hamm şehrinde bulunan kardeş okulumuz öğrencilerinin ilimizi ziyaret ettiğini, önümüzdeki aylarda kendilerinin de Okullar Arası Değişim Ortaklığı çerçevesinde Hamm şehrine giderek kardeş okulumuzla çalışmalar yürüteceklerini, bu faaliyetlerin kendileri için  güzel bir deneyim olduğunu ifade ettiler.

 

ERASMUS+Programı ile öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirirken kendilerini de geliştirdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Milli Eğitim Bakanlığımız sizlerin dünyadaki akranlarınızla rekabet edebilmeniz ve dünya insanı kişiler olarak da gelişmeniz için projeler  yürütüyor. Bu projelerde yer alarak yabancı dilinizi geliştirmek için pratik yapma şansınız oluyor. Motivasyonunuzu artırarak deneyim kazanıyorsunuz. Aynı zamanda dünyanın her yerinden arkadaş ediniyorsunuz. Okullar Arası Değişim Ortaklığı - Çevre Projesi kapsamında değişik ülkelerden misafir gelen öğretmen ve öğrencilere ilimizin güzelliklerini, örf ve ananelerimizin güzel örnekleri ile kendi dilimizi tanıtma fırsatı buluyoruz. Frig Vadisi-Emre Gölü ve Çevresinde gerçekleştirdiğiniz proje etkinlikleri için hepinize teşekkür ediyorum " dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın öğrencilerimize çalışmalarında başarılar dileyip hediye takdim etmesiyle ziyaret sona erdi.

10-03-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.