AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tablet Bilgisayar Setleri Dağıtımı ve Teknik Servis Hususları Hakkında...

Sayın Yetkili,

 

Aşağıda tablet bilgisayar dağıtımı, kullanımı ve teknik servis ile önemli birkaç husus paylaşmak istiyoruz:

1.       F@tih ağı şifresi deşifre olduğundan F@tih ağı kullanıma kapatılacaktır, konu ile ilgili gerekli bilgilendirme bilahare Erişim koordinatörlüğü tarafından yapılacaktır. Bu durumda tablet bilgisayar setlerinin aktivasyonu için EBA üzerinden şifre oluşturulduktan sonra öğrencilerin

evlerinden aktivasyon yapması gerekecektir.

2.       İl/İlçe ve Okullarda teslimatı yapılan tablet bilgisayarların kabul tutanakları mutlaka üç personelin imzası bulunmalıdır. Kabul tutanakları için İl/ilçelerde komisyon başkanı yönetici olmak üzere üyeler memurlardan da seçilebilir,  okullarda okul müdürünün ya da yardımcısının imzası mutlaka komisyon başkanı olarak bulunmalı, diğer üyeler de öğretmen olmalıdır.  

3.       Kargo ile teslimatı yapılan tablet bilgisayar setlerinin tutanakları yüklenici firma saha personeli tarafından alınacaktır.

4.       Gelen tablet bilgisayarların üzerinde “öğretmen” ve “öğrenci” ayırımını gösteren etiketler bulunmaktadır. Okullarda karışıklık olmaması için bu hususa özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

5.       Bilindiği üzere Eğitimde FATİH Projesi kapsamında tablet bilgisayar arızaları pybs.eba.gov.tr adresi üzerinden bildirilmektedir. Konu ile ilgili daha hızlı işlem yapılabilmesi amacı ile yüklenici firma servis noktaları oluşturmuş olup servis noktaları ile ilgili iletişim bilgileri içeren tablo aşağıda sunulmuştur.

Burada dikkate edilmesi gereken husus, pybs üzerinden tablet bilgisayar için mutlaka arıza kaydı oluşturulmasıdır. Bu kaydı oluşturma esnasında  kargo ile merkeze yada servise gönderme seçeneği seçilebilir. İlgili okul arıza kaydı oluşturduktan sonra  isterse kendisi tabletlerini götürüp daha kısa sürede teslim alabilir.

 

İlgili Servis Listesi İçin Tıklayınız…

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.