AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tasarım ve Beceri Atölyeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Katılımıyla Açıldı…

Tasarım ve Beceri Atölyeleri  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Katılımıyla Açıldı…

Öğrencilerimizin bilgiyi işlemesi, ürüne dönüştürmesi  ve yeteneklerini keşfeden bireyler olarak yetişmesi  amacıyla kurulan Tasarım ve Beceri Atölyeleri  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın  katılımıyla açıldı.

Yavuz Selim İlkokulu’nda düzenlenen bahar şenliği etkinlikleri ve atölye açılışına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra okul müdürleri, öğrenci velileri, öğretmen ve öğrencilerimiz  katıldı.

Açılış konuşmasında Okul Müdürü Murat ETLİ, düzenledikleri bahar şenliği ve okullarında2023 Eğitim Vizyonu kapsamında kurdukları atölyeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Bahar şenliklerinde öğrencilerimiz şiirlerini okudu. Ardından anasınıfı öğrencilerimiz etkinliklerini sundu. Halk oyunları ekibinin gösterileri ilgiyle izlendi.

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Yavuz Selim İlkokulu’nda Tasarım Atölyelerinin açılışını yaparak; “Çocuklarımızın yaparak yaşayarak öğrendiği, el becerilerinin geliştiği, 2023 Eğitim Vizyonundaki yeri itibariyle önem arz eden tasarım ve beceri atölyelerinin ilimiz genelinde artmasından gurur duyuyoruz. Ebru sanatı, oyuncak boyama, oyuncak tasarlama, geri dönüşüm malzemelerini değerlendirme, kukla yapımı sepet örme ve halı, kilim dokuma gibi birçok alanda öğrencilerimizin hizmetine açılan atölye için emek harcayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bahar şenlikleri kapsamında pilav ve ayran dağıtımının ardından program sona erdi.

03-04-201903-04-201903-04-201903-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.