AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tasarrufla Hayat Daha Güzel Hayat...

Enerji Verimliliği Derneği ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği anlaşması gereği “Enerji Çocuk Projesi  “ hayata geçmiştir. 
Tasarrufla Hayat Daha Güzel Hayat...

Proje 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren tüm resmi özel 5.6.7.ve 8. Sınıf öğrencisi olan çocukları kapsayacak şekilde ilimizde de uygulanmaya başlamıştır.

İlimizde 18 pilot okulda uygulamaya başlanan projenin amacı enerji verimliliği algısının ve bilincinin öncelikle ülke genelindeki öğrencilere ve onların aracılığı ile aile, okul ve tüm çevreye kazandırılmasıdır.

Proje kapsamında bugün Afyon Lisesi Konferans Salonunda “Enerji Çocuk Naz ve Arkadaşları “adlı tiyatro oyunu sergilenmiştir.

 İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Metin YALÇIN oyun öncesinde “Enerji Çocuk Projesi” hakkında kısaca bilgi vererek; öğrencilere ülkelerin kalkınması ve saniyeleşmesi için enerjiye duyulan ihtiyaca değinmiş ve öğrencilere “en büyük enerji kaynağımız sizsiniz diyerek “ öğrencilerden enerji kaynaklarını kullanırken tasarruflu olmalarını istemiştir.

Eğlenerek öğretmeyi amaçlayan tiyatro oyunu Enerji Çocuk Naz ve Arkadaşları ile enerjinin verimli kullanılması ve tüketimi konusunda kalıcı mesajlar verilmiştir.

Enerji Çocuk Naz ve Arkadaşları ile eğlenceli vakit geçiren öğrenciler oyunda verilen mesajları günlük hayatlarında uygulamaya koymak üzere oyundan ayrılırken onlara kumanya paketi ve çeşitli hediyeler de dağıtılmıştır.

 

Katkılarından dolayı proje sorumlusu ve Enerji Verimliliği Derneği üye sorumlusu Sayın İhsan Öksüz’e ve oyun ekibine teşekkür ederiz.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.