AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne Bu Yıl Afyonkarahisar'dan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezimiz 10 Projeyle Katılacak...

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne Bu Yıl Afyonkarahisar'dan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezimiz 10 Projeyle Katılacak...

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hakan GÜMÜŞ, Fizik Öğretmeni Murat MALKONDU, Teknoloji Tasarım Öğretmeni Savaş ÖZBEY ve öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN 'ı makamında ziyaret ederek TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali ve ilimizden Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi olarak 10 projeyle festivale yapacakları katılımları hakkında sunum gerçekleştirdi.

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hakan GÜMÜŞ yaptığı sunumlarında; "17-22 Eylül 2019 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek olan dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2019' a Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi 10 projeyle katılacak. Merkezin 10 projesi, ön elemelerden ve jüri denetimlerinden geçerek festival finallerine katılmaya hak kazandı. 10 Proje ile TEKNOFEST 2019'a Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlar içinde en yüksek sayıda proje ile katılım sağlayan okullardan biri oldu" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN konuşmalarında; " TEKNOFEST 2019'a Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezimiz; İnsanlık Yararı Teknolojiler alanında; Adsorbsiyon Özelliğinden Faydalanarak Evsel Atık Suların Temizlenmesi, Haşhaş Kapsülü Küspesi Katkılı Isı Yalıtım Tuğlası, Muşmula Özütü Biyokatalizörlüğünde,  Gümüş Nanopartikül Sentezlenmesi ve Karakterizasyon Çalışmaları, El Bileği Kırıklarında Fizyoterapi Amaçlı Egzersiz Aleti Prototip Tasarımı, Güvenli Çocuk Kilidi, Yolcu Tamam Yola Devam, Araç Akıllı Fren Sistemi, Flex Sensörlü Robotik El Tasarımı; İnsansız Sualtı Sistemleri alanında Su Altı Aracı Temel Seviye, Su Altı Aracı İleri Seviye projeleri ile toplam 10 proje ile katılım hakkı kazanarak bizleri gururlandırdı. Ayrıca Su Altı Aracı Temel Seviye ve Su Altı Aracı İleri Seviye projelerimizin ön elemede Türkiye geneli tüm katılımlar arasında en yüksek puanı alarak finale kalması ilimiz adına sevindirici oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN'ın TEKNOFEST 2019 için proje hazırlık çalışmalarına devam eden Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezimizdeki yöneticilerimiz ile 4 danışman öğretmen ve 20 öğrencimize  başarılar dilemesinin ardından ziyaret sona erdi.

12-07-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.