AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST’e Katılan Dumlupınar Bilim Ve Sanat Merkezi Ekibini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Makamında Kabul Etti...

TEKNOFEST’e Katılan Dumlupınar Bilim Ve Sanat Merkezi Ekibini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Makamında Kabul Etti...

20-23 Eylül 2018  tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katılan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi  öğrencileri beraberinde  Danışman Öğretmenleri Savaş ÖZBEY, Murat MALKONDU ve  Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hakan GÜMÜŞ’ ü İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN makamında kabul etti.

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hakan GÜMÜŞ İl Milli Eğitim Müdürümüze festivale ilişkin sunduğu bilgilerde Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ( T3 VAKFI ) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen TEKNOFEST’ e 13 öğrencimizin danışman öğretmenleriyle birlikte  yaz boyu çalışarak tasarladıkları “İnsansız Hava Destekli İnsansız Kara Aracı”, Ortamdaki Zararlı Gazların Tespiti “ , “Sabit Kanatlı İnsansız Hava Aracı “ ve “Döner Kanatlı İnsansız Hava Aracı” projelerini festival kapsamında sergilediklerini standımızı devlet protokolünden birçok üst düzey devlet yetkilisinin ziyaret ederek lise seviyesinde hazırladıkları projelerden ve festivale katılımlarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ederek Afyonkarahisar’ a selamlarını ilettiklerini belirtti.

Ziyarete katılan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi danışman öğretmenleri ve öğrenciler de hazırladıkları projeler hakkında teknik bilgileri İl Milli Eğitim Müdürümüze sundu.

TEKNOFEST kapsamında düzenlenen TÜBİTAK İnsansız Hava Araçları kategorisinde hazırladıkları Sabit Kanatlı İHA ve Döner Kanatlı İHA ‘ ları  tanıtan öğretmen ve öğrenciler bu kategoride Türkiye ‘ de 500 takımın başvuru yaptığını bu başvurular içinde  Detaylı Tasarım Raporu kabul edilen toplam 85 takımın ön elemeyi geçerek TEKNOFEST’ e davet edildiğini ve bu 85 takımın 80 ‘ ninin üniversitelerin takımları olduğunu, yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı Türkiye’ den sadece 5 takımın kabul edildiğini bu 5 takım içindeki 2 takımının Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi’ nin takımları olduğunu vurgulayarak bu kategori için büyük bir başarı elde ettiklerini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN başta Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hakan GÜMÜŞ, Danışman Öğretmenler Savaş ÖZBEY ve  Murat MALKONDU’ ya yaptıkları bu özverili çalışmalar için teşekkürlerini ileterek bu tür projelerin eğitim adına çok önemli olduğunu belirtti.

Ziyaret fotoğraf çekiminin ardından son erdi.

28-09-201828-09-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.