AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı Mesajı...

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı Mesajı
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı Mesajı...

         Sevgili Öğrencilerim;

       Eğitim uzun soluklu bir süreçtir. Ve bu süreçte öğrenmiş olduğunuz bir takım bilgilerin ve elde ettiğiniz kazanımların gerek yaşam becerilerinize gerekse hayatınıza aktarılmasıyla anlam kazanır. 

       Eğitim –öğretime başladığınız günden beri pek çok sınavdan geçtiniz. Ve bugüne kadar bu sınavların bir çoğundan başarıyla çıktınız. İşte hayatınıza bir yön verecek bir sınavla daha karşı karşıyasınız. Yani ortak sınavlara gireceksiniz. Ortak sınavlar yalnızca size yeni yollar açacak, yeteneklerinize uygun okullara gitmenize yardımcı olacak bir sınavdır. Yine bu sınavda bugüne kadarki çalışmalarınızın gayretlerinizin ve emeklerinizin karşılığını alacaksınız. Onun için asla çekinmeyiniz ve endişe duymayınız. Sınavda Öğretmenlerinizin size kazandırdığı çok kıymetli bilgiler karşınıza çıkacak. Soruların pek çoğu daha önce sınıfta arkadaşlarınızla birlikte çözdüğünüz sorulara benzer sorular olacaktır. Kendi sınıflarınız ve kendi sıralarınızda arkadaşlarınızla birlikte sıradan bir günde sınava giriyormuş gibi sınava gireceksiniz. Sizlere güveniyor ve bu sınavdan başarıyla çıkacağınıza inanıyorum.

       Değerli Velilerimiz;

       Ortak sınavlar sizin için de çok önemli bir basamak, çünkü yıllardır emek verdiğimiz çocuklarımızın yaşamlarında yeni bir sayfa açılacak. Sizin gibi  ben ve öğretmenlerim de öğrencilerimizin başarılarını görmeyi heyecanla bekliyoruz. Bize düşen yetişkinler olarak öğrencilerimizi motive etmek ve onların sınav heyecanlarını azaltmaktır. Sınavların asla öğrencilerimizden kıymetli olmadığını, bu sınav sonucunda onlara karşı duyduğumuz sevginin ,şefkatin azalmayacağını çocuklarımıza hissettirmeliyiz. Unutmayalım ki sadece akademik başarı başarının tek ölçütü değildir. Bu başarıyla birlikte, çocuklarımızı iyi bir insan olarak yetiştirmek, insani değerleri yüceltmek, milli ve manevi değerlerimizi kazandırmak en büyük ödevimiz olmalıdır.

     Değerli Yönetici ve Öğretmen arkadaşlarım;

     23-24 Kasım Günü yapılacak sınavda biz eğitimciler de kendimizi test etme fırsatı bulmuş olacağız. Sizlerin öğrencilerimize verdiğiniz emekler asla zayi olmayacaktır. Bu emeklerinizden dolayı da hepinize teşekkür ediyorum. Bu sınavın sonuçları öğrencilerimizin yalnızca akademik başarısını ortaya koyacaktır. Ancak biz eğitimciler olarak geleceğe güvenle bakmamız için bizlere emanet edilen her bir öğrencimizi bu akademik başlarıyla birlikte onları vatanına sahip çıkan milletini ve mukaddesatını daima yücelten bireyler olarak yetiştirmek durumundayız. 

 

       Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin geleceği olan  öğrencilerimize  girecekleri ortak sınavlarda başarılar diliyor, sevgilerimi sunuyorum. 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.