AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı...

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı.
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı...

                  İlimiz merkezinde bulunan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin hazırladığı, TÜBİTAK tarafından desteklenen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ertan GÖV , İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

                İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir. Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarımıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. Proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyorum” dedi.

               Fuarın  açılışını yapan Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, sunulan yaklaşık 20 projeyi tek tek yakından inceledi. Proje sahipleri öğrenciler de yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verirken, Valimiz Aziz Yıldırım’ın kendilerine yönelttiği soruları en iyi şekilde yanıtladılar.  Birbirinden önemli buluşların sergilendiği fuarda öğretmenlerimize ve öğrencilerimize proje çalışmalarına gösterdikleri özveri için teşekkür eden Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM, bundan sonraki çalışmalarında da başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.

12-05-201712-05-201712-05-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.