AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Açılışı Yapıldı...

Bilim kültürünü ve bilim iletişimini toplumun daha geniş kesimlerine yaymak, bu sayede toplumun bilime olan ilgisini artırmak, çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek, bilim insanlarıyla farklı kesimleri kaynaştırmak ve bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmek amacıyla hazırlanan sergi, atölye, laboratuvar çalışmaları ile tematik oyunlar, gösteriler, söyleşiler gibi etkileşimli uygulamaların yer aldığı ve 09 -12 Mayıs tarihleri arasında sürecek TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliklerini başladı.
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Açılışı Yapıldı...

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi tarafından gerçekleştirilen şenliğin açılış törenine Vali Yardımcımız Erhan GÜNAY, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN , il protokol mensupları , okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

4 gün sürecek olan şenlik kapsamında ilk 3 gün Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi’nde merkez ve merkeze bağlı köy ve kasabalardan her kademedeki öğrencimizin 30 adet farklı alanda atölye ve laboratuvar etkinliklerine katılacak ve 10 Mayıs‘ta Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda öğrencilerimize, öğretmenlerimize yönelik 4 adet bilim söyleşisi düzenlenecek. Şenliğin son gününde ise Sandıklı İlçemiz kent meydanında bilim kültürünü ve bilim iletişimini toplumun daha geniş kesimlerine yaymak, bu sayede toplumun bilime olan ilgisini artırmak amacıyla bilimsel etkinlikler düzenlenecek.

Vali Yardımcımız Erhan GÜNAY ise yaptığı konuşmada ilimizde çok sayıda TÜBİTAK Bilim organizasyonlarının düzenlendiğini bunların eğitim – öğretim adına çok önemli olduğunu, şenlikte emeği geçen herkese teşekkür edip hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalardan sonra açılış kurdelesinin il protokolünce kesilmesinin ardından atölyelerin gezilmesiyle açılış sona erdi.

09-05-201809-05-201809-05-201809-05-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.