AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Bilim Söyleşisi İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Katılımıyla Yapıldı...

TÜBİTAK Bilim Söyleşisi İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Katılımıyla Yapıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Okul Müdürlerimiz ve basın mensuplarının katılımıyla yapılan programda Uzman Prof. Dr. Güven ÇANKAYA Uydukent, İbrahim Evren ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizin öğrencileriyle 'Vizyon 2053 Stem ve İnovasyon' konulu söyleşide buluştu.

Uydukent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz tarafından düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ömer BOZDAĞ katılımcılara söyleşinin amacı ile ilgili bilgiler verdi.

Söyleşi konuşmacısı Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güven ÇANKAYA; hızla gelişen dünyada söz sahibi olmak isteyen ülkemizin birer ferdi olarak gençlerimizin çalışmayı ve üretmeyi amaç edinmesi gerektiğinden bahsetti. Bu amaçla STEM(" Sciense, Teknology, Enginering, Mathematics" Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) temelli çalışmaların önemli olduğu, belirli aralıklarla birçok ülkede uygulanan PISA sınavlarının mantığında STEM yaklaşımın olduğunu ifade etti. Ayrıca İnovasyonun öneminden başta gelişmiş ülkeler olmak üzere birçok ülkede inovatif patent başvurularının yüksek oluşundan örnekler vererek hangi alanlara yönelinmesi gerektiğini paylaştı.

Söyleşi sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Öğrencilerimize Bilim ve Teknolojinin hangi hızla değiştiğini, bu değişimde gençlerin neler yapması gerektiğini ve ülkemizin gelişmişlik seviyesini artırmaya ne derece destek olabileceklerini hatırlatan söyleşileri için Prof. Dr. Güven ÇANKAYA başta olmak üzere katılımcı okul müdürlerimize, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Program İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Prof. Dr. Güven ÇANKAYA'ya plaket takdimiyle sona erdi.

10-06-201910-06-201910-06-201910-06-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.