AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Ortaokul Bölge Finalistlerimiz...

TÜBİTAK Ortaokul Bölge Finalistlerimiz...

14.TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında okullarımızdan 207 proje başvurusu yapılmıştı. TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirme sonucunda bu projelerden 15 tanesi Bölge Finalinde sergilenmeye hak kazanmıştır. Tüm Dünyada etkili olan Koronavirüs nedeniyle bu yıl Bölge sergileri iptal edilmiş, yerine bölge finalisti seçilen projelerin 11-15 Mayıs 2020 tarihleri arasında projelerin online sunumu ve değerlendirilmesi yapılacaktır. İlimizi temsilen Bölge Finaline seçilen 15 projenin 11 tanesi Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezimize, 1 tanesi Dinar Bilim ve Sanat Merkezimize, 1 tanesi Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulumuza, 1 tanesi Özel Doğa Ortaokulumuza ve 1 tanesi Özel Bahçeşehir Ortaokulumuza aittir.

İl Milli Müdürümüz Metin YALÇIN "Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışmasına başvuru yapan ve Bölge Finaline seçilen projeleri hazırlayan kurumlarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim" dedi.

02-04-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.