AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Proje Başvurularında Afyonkarahisar Bölge İkincisi Oldu…

TÜBİTAK Proje Başvurularında Afyonkarahisar Bölge İkincisi Oldu…

50.’si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ilimizdeki 61 farklı okulumuzdan toplam 396 proje başvurusu yapılmış olup Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni rekora imza attı.

Yarışmaya Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı ve Yazılım olmak üzere 12 alanda projelerle katılım sağlanmaktadır. Ülkemiz Coğrafi yakınlıklarına göre TÜBİTAK tarafından 12 Bölgeye ayrılmış ve yarışmada öncelikle bölgesel değerlendirme yapılmaktadır. İlimiz Antalya, Burdur, Karaman, Konya ve Isparta ile Konya Bölgesine bağlıdır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN “İlimizde yapılan çalışmaların, projelerin sonuçlarını alıyoruz. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında hatırı sayılır sayıda başvuru yapıldı. Süreçte emeği geçen okullarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür eder, Bölge Finali ve Türkiye Finalinde başarılar dilerim” dedi.

17-01-201917-01-201917-01-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.