AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Türkiye Birincilerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Çeyrek Altınla Ödüllendirdi.

Türkiye’nin en eski ve en prestijli proje yarışması olan “TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına”  bu yıl 12 dalda toplam 13940 başvuru yapıldı. İlimizden yaklaşık 220 Proje başvurusundan 21 tanesi Konya TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri  Bölge Finaline  davet edildi. Konya Bölgede Değerler Eğitimi alanında Birinci olan Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin Projesi 12 Mayıs 2017 Cuma günü Bölge  Birinciliğine layık görüldü.
TÜBİTAK Türkiye Birincilerini  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Çeyrek Altınla Ödüllendirdi.

         Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Tübitak 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri ülke finalinde de ilimizi başarıyla temsil ederek Türkiye Birincisi oldu. Değerler Eğitimi alanındaki TÜBİTAK projesi Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz Sena İrem ÇAKAL, Şeymanur  ÇİÇEK ve danışman öğretmenimiz  Aysu Demirtaş,Okul Müdürü İbrahim DURGUT İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ı makamında ziyaret etti.
           

        Ziyaret sırasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN bu başarı hem ilimizin, hem de Türkiye´deki İmam Hatip Liselerinin  ilk Türkiye Birinciliği olarak tarihe geçti, ilimizi temsil ederek bizlere birincilik mutluluğunu tattıran öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi kutlayarak öğrencilerimizi tebrik etti.

 

    Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın  öğrencilerimize hediyelerini takdim etmesi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.

24-05-2017

24-05-201724-05-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.