AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Velilerimiz Aile Eğitimi Programı Belgelerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'dan Aldı...

Velilerimiz Aile Eğitimi Programı Belgelerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'dan Aldı...

Çocuklarımızın çok yönlü gelişimini desteklemek, velilerimizin ebeveynlik becerilerine katkı sağlamak, toplumsal gelişimi desteklemek ve hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin içerisinde olmalarını sağlamak amacıyla 2 Ekim-13 Kasım 2019 tarihleri arasında Okul Rehberlik Öğretmeni Şakir AKPINAR tarafından 8 oturumluk "Aile Eğitimi Programı" gönüllü başvuru yapan 12 veli ile gerçekleştirilmiştir. 

Aile Eğitimi Programı sonunda Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde düzenlenen 'Belge Törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcımız Mevlüt ÇINAR, Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK, velilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Tören öncesi konuşma yapan Okul Müdürü Nihat ÇAKMAKKAYA İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a katılımlarından dolayı teşekkür ederek, okullarında yürüttükleri Aile Eğitim Programı ile ilgili bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN veli eğitimlerine önem verdiklerini belirterek; "Kıymetli velilerimiz eğitim sürecinin önemli parçasını oluşturmaktadır. Eğitim uzun soluklu bir süreçtir. Bu süreç içerisinde bazen güç durumlarla karşılaşılsa dahi özveri ile ileriye doğru bakmamız gerekir. Meslek Liselerimizde velilerimiz ile yürütülen aile eğitimlerinin farkındalığı olumlu yönde arttığını biliyoruz. Bu eğitimlerin yayılmasını istiyoruz. Eğitimlerine severek gelen, büyük keyif aldık, tekrarını istiyoruz diyen velilerimizi eğitimlerini başarıyla bitirdikleri için tebrik ediyorum. Okul idareci ve eğitimlerde emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Eğitim süreci boyunca renkli karelerden oluşan videonun katılımcılar tarafından izlenmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yöneticileri tarafından velilerimize belgelerinin takdim edilmesiyle program sona erdi.

13-11-201913-11-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.