AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yabancı Uyruklu Öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ı Ziyaret Etti...

Yabancı Uyruklu Öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN'ı Ziyaret Etti...

Hamidiye Ortaokulumuzda öğrenim gören Afganistan, Irak ve İran uyruklu öğrencilerimiz Okul Müdürü Nevzat ÇAKAR, Müdür Yardımcısı Kadir KAPLAN ile Görsel Sanatlar Öğretmeni Ercüment İshak EKİNCİ eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 'ı makamında ziyaret etti.

Öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a eğitimleri ve uyumları için sağlanan tüm imkanlardan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Karakalem olarak çizdikleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN portrelerini takdim ettiler.

Ziyaretleri hakkında bilgi veren Okul Müdürü Nevzat ÇAKAR; "Yabancı uyruklu çocuklarımızın ülkemize kısa sürede uyum sağlamaları için okulumuz bünyesinde resim, drama, müzik ve sportif faaliyetler yürütmekteyiz. Öğrencilerimiz de Afyonkarahisar'da eğitim öğretim faaliyetlerini rahatça sürdürebilmelerine katkı sağlayan, her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olan İl Millî Eğitim Müdürümüze teşekkür etmek için portrelerini çizip hediye etmek istediler. Bu vesile ile ben de şahsım ve okulum adına her konuda yanımızda olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilerimizin ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Yabancı uyruklu öğrencilerimizin ülkemize kısa sürede uyum sağlamaları ve adaptasyon sürecini sorunsuz bir şekilde atlatmaları çok önemli. Bunun için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Okul idareci ve öğretmenlerimiz de büyük katkı sağlıyor. Yabancı uyruklu öğrencilerimizin yeteneklerini arttırıcı sosyal aktivitelerin içerisinde yer alarak gayret göstermeleri bizleri mutlu ediyor"  dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın öğrencilerimize hediye takdimi ile ziyaret sona erdi.

08-01-202008-01-202008-01-202008-01-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.