AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yerli Yeşil Yeni Projesi Meslek Liseleri İle Şekillenecek…

Yerli Yeşil Yeni Projesi  Meslek Liseleri İle Şekillenecek…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK ve Afyon Kocatepe Üniversitesi, İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murad Tiryakioğlu Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lise’sinde, Meslek Lisesi Okul Müdürleri Toplantısına katıldı.

Toplantıda, Afyon Kocatepe Üniversitesi, İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murad Tiryakioğlu 2017 yılında hayata geçirilen ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın başlangıç finansmanı ile uygulanmaya başlayan Yerli Yeşil Yeni Projesini,Meslek Lisesi Okul Müdürlerimize tanıttı. Projenin Türkiye’nin yerli üretim kapasite ve yeteneklerine ilişkin bir farkındalık ve tarihsel tecrübelere dayanan bir gündem oluşturma amacını taşıdığını belirtti. Cumhuriyet’in ilk yıllarından başlayarak devam eden yerli üretim çabalarına ilişkin toplumsal algının ve farkındalığın çok düşük olması projenin en önemli motivasyonunu oluşturduğunu çeşitli örneklerle açıkladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN projeyi her anlamda beğendiklerini ve desteklediklerini belirterek, meslek liselerimizin niteliğinin arttırılması anlamında 2023 eğitim- öğretim vizyonuyla da örtüşen Yerli Yeşil Yeni Projesi ile Afyonkarahisar olarak diğer illerimize de öncülük etmek istediklerini söyledi.

Görüş ve önerilerinin alınmasıyla toplantı sona erdi.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.