AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yerli Yeşil Yeni Projesi’nin Açılışı Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ’ ın Katılımıyla Yapıldı…

Yerli Yeşil Yeni Projesi ve Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hobi Atölyesinin Açılış Programına Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ’ın yanısıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK, Doçent Dr. Murad TİRYAKİOĞLU ve İlimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Müdürlerimiz katıldı.
Yerli Yeşil Yeni Projesi’nin Açılışı Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ’ ın Katılımıyla Yapıldı…

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN açılış konuşmalarında mesleki ve teknik eğitimin öneminden bahsederek 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olan öğrencilerden 120 öğrenci iş hayatına başlamış ve ülke ekonomisine katkı sağlamıştır, dedi. Bununla birlikte açılışı yapılacak olan Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hobi Atölyesi ile öğrencilerimiz robotik, kodlama, üç boyutlu tasarım, ahşap işleme atölyelerimizde bilgi ve becerilerini artırıp yeteneklerini geliştireceklerini söyledi.

Program koordinatörü ve kurucusu Doçent Dr. Murad TİRYAKİOĞLU konuşmasında; projenin uygulanmasında emeği geçen ve desteklerini esirgemeyen başta Afyonkarahisar Valisi Sayın Mustafa TUTULMAZ’a, İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN’a ve Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ konuşmalarında mesleki eğitimin öneminden bahsederek ara eleman değil aranan elman ihtiyacının çok fazla olduğunu, ülkemizde mühendisten çok tekniker ve teknisyene ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Bu ihtiyacın meslek liselerinden karşılanacağını, Yerli Yeşil Yeni projesinin bu ihtiyacın karşılanmasında önemli rol üstleneceğini belirtti.

Açılış Kurdelesinin kesilmesinin ardından, Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Edebiyat Sokağında oluşturulan ‘Kitap Kumbarasına Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN kitap bağışında bulundu.

Okulumuz Hobi Atölyesinin Açılışını da kurdele keserek yapan Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN atölyeleri gezerek çalışmaları yakından inceledi.

Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından atık malzemelerle yapılan tablonun Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ’a hediye edilmesiyle program sona erdi.

 

30-04-201930-04-201930-04-201930-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.