AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşilay Cemiyetinden Milli Eğitim Müdürümüze TBM Projesi Kapsamında Ziyaret...

Afyonkarahisar Yeşilay Cemiyeti Şube Başkanı Yusuf GÖKÇE, Şube Sekreteri Arif KAVAS, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Eğitimi İl Koordinatörü Tuğçe Özden ÇINAR, Denetleme Kurulu Üyesi Mustafa TOPTOP İl Milli Eğitim Müdürümüz SayınMetin YALÇIN’ı makamında ziyaret ettiler.
Yeşilay Cemiyetinden Milli Eğitim Müdürümüze TBM Projesi Kapsamında Ziyaret...

Şube Başkanı Yusuf GÖKÇE Yeşilay Cemiyetini kuruluş amaçları hakkında bilgiler verdikten sonra  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde Rehber Öğretmenlerimize 18 saatlik Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Uygulayıcı Eğitimi vermek istediklerini dile getirdi. Eğitimler sonucunda Rehber öğretmenlerimizin bağımlılıkla mücadele kapsamında öğrenci, öğretmen ve velilerimize gerekli bilgilerin aktarılması hedeflendiğini belirtildi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN konuyla ilgili olarak  “Amacı,  zararlı maddelerin tüketimini (sigara, alkol, uyuşturucu gibi) en aza indirmek, sağlıklı bir nesil ve toplumun oluşmasına zemin hazırlamak, kötü alışkanlıklarla (kumar, şans oyunları gibi) mücadele etmek ve bağımlıları topluma yeniden kazandırmak için Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında iş birliği yapılarak ‘Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Projesi’ kapsamında öğrenci, öğretmen ve velilerimize “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” verilmesinin fayda sağlayacağını, çalışmaların titizlikle yürütüleceğini” ifade etti.

Ziyaretlerinden dolayı Afyonkarahisar Yeşilay Cemiyeti üyelerine teşekkür ederiz.

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.