AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yetişkin Eğitiminde Avrupa’ya Yetişmek İçin Projesi Uygulama Platform Kitabı Çıktı, Ulusal Ajansa ve İl Mili Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ a sunuldu...

Yetişkin Eğitiminde Avrupa’ya Yetişmek İçin Projesi Uygulama Platform Kitabı Çıktı, Ulusal Ajansa ve İl Mili Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ a sunuldu
Yetişkin Eğitiminde Avrupa’ya Yetişmek İçin Projesi Uygulama Platform Kitabı Çıktı, Ulusal Ajansa ve İl Mili Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ a sunuldu...

             Yetişkin Eğitiminde Avrupa’ya Yetişmek İçin   projesi kapsamında hazırlanan ve içerisinde ilgili kurumlara bildirilmek üzere görüş önerilerinin bulunduğu   Afyonkarahisar  İl Milli Eğitim Müdürlüğü,Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünü işbirliğiyle hazırlanan  Proje Uygulama Platform kitabı çıktı. Afyonkarahisar  İl Milli Eğitim Müdürlüğü geleneği haline gelen ISBN numarasıyla arşivlerde yerini aldı.

             Proje kapsamında Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünden ve  Türkiye Ortakları olan  İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Adana Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi, Samsun Alaçam Halk Eğitim Merkezi,  Hakkari Yüksekova Mesleki Eğitim Merkezi, Burdur Çavdır Ali Nuri Sayın Halk Eğitim Merkezi,  Kahramanmaraş Afşin Mesleki Eğitim Merkezi, Adana Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi ve  Kahramanmaraş Hayat Boyu İlerleme Derneğinden 50 katılımcı yurt dışında işbaşı eğitimi aldı. İspanya, İtalya, Macaristan ve Almanya´ya Hareketlilik gerçekleştiren eğitimcilerimiz bu proje ile Avrupa´daki yetişkin eğitimi metot ve tekniklerini  inceleme fırsatı buldu.

           Yurt dışı hareketlilikleri sonrasında Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü başkanlığında  İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde üç günlük  bir proje lansman çalıştayı düzenlenmiş olup çalıştay sonrasında Koordinatör  kurum ve proje ortakları birlikte rapore edilen  sonuç  ve çıktıların  bulunduğu kitap Milli Eğitim Bakanlığına  ve Ulusal Ajansa sunuldu.

                 Yetişkin Eğitiminde Avrupa’ya Yetişmek İçin   projesi kapsamında hazırlanan ISBN numaralı eser İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mevlüt ÇINAR ,Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Murat DİKTAŞ ve proje sorumlusu öğretmenlerimiz Ayşe TORTOP ,Murat AKDAŞ tarafından İl Mili Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ a sunuldu.

      İl Mili Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN projenin tamamlanarak bu eserde vücut bulmasının müdürlüğümüz için oldukça sevindirici bir durum olduğunu belirtti.Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ISBN numaralı eserleri arttırarak başarımızı perçinlememiz gerektiğini de sözlerine ekledi. Proje kapsamında emek veren tüm katılımcılara teşekkür eden YALÇIN, projenin fikir aşamasından sonlandırılmasına kadar çalışan ekibi de gönülden tebrik ettiğini ifade etti.

 

     Proje ekibinin ziyareti İl Milli Eğitim Müdürümüzle fotoğraf çekimiyle sonlandırıldı.

14-12-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.