AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yükseköğretime Geçiş Sınavına Katılacak Öğrencilerimize Başarılar...

Yükseköğrenim hayalleri ve ideallerini gerçekleştirmek için canla başla  çalışan  ve  uzun soluklu maratonun  ilk basamağı olan Yükseköğretime Geçiş  Sınavına girecek olan   tüm öğrencilerimize Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başarılar diliyor, öğrenci ve  velilerimizin sınav heyecanını paylaşıyoruz.
Yükseköğretime Geçiş Sınavına Katılacak Öğrencilerimize Başarılar...

  İlimizde sınavlarada görevli olan öğretmenlerimiz öğrencilerimizin sınavlarının sağlıklı ve huzurlu geçmesi için her türlü  yardımı sağlayacaktır, sevgili öğrencilerimiz şunu kesinlikle unutmayın ki katılacağınız  bu sınav sizin için hayatta olmazsa olmaz değildir. Bu sınavı lütfen hayatî derecede önemseyip kendiniz için ölüm kalım  savaşı haline getirmeyin. Gireceğiniz hiçbir sınav sağlığınızdan ve sizden daha önemli değildir. Sınavınız nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın aklınızdan çıkarmamanız gereken asıl  şey şu ki: Bizim için değerli olan sizlersiniz.

   Değerli Veliler,

   Çocuklarımız bizlerin yarınıdır,  geleceğidir. Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanması en büyük dileğimiz. Sınav sonucunda  alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve onlara ne kadar değerli olduklarını hissettirelim. Hiçbir sınav ve alınacak hiçbir sonucun, çocuklarınızın gözünüzdeki ve gönlünüzdeki değerini değiştirmeyeceğine inanıyorum. Çocuklarınızı daima seviniz çünkü çocuklarınız en kıymetli hazineninizdir.

   Yarınlarımızı Emanet Edeceğimiz Sevgili Öğrencilerimiz,

  Yükseköğrenimin ilk basamağı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı ( YGS) ile büyük emekler vererek  büyüttüğünüz ürünlerin İlk hasadını, meyvesini alacaksınız. Sonuç ne olursa olsun bu sınavları sizin kişiliğinizi ölçen sınav olarak algılamayın. Sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer, sizler de böyle düşünmelisiniz.

  Sizlerin bu sınavda başarmak için elinizden gelen tüm gayreti göstereceğinize eminiz. Kendinize inanın ve güvenin. Her zaman yanınızda olan tüm sevenlerinizin bu süreçte yanınızda olacağını  ve  onların dualarında yer alacağınızı unutmayın. Afyonkarahisar Millî  Eğitim Müdürlüğü olarak heyecanınızı paylaşıyor ve bizler için ne kadar kıymetli olduğunuzu  sizlere  bir  kez daha hatırlatmak istiyoruz.

  Bu sınavı gelecekle ilgili hedeflerinize, kurduğunuz hayallerinize ulaşacağınız, çalışmalarınızın  karşılığını  alarak  üniversiteli olma yolunda ilk adımı atacağınız bir sınav olarak değerlendirmenizi istiyor, bu sınava katılacak tüm öğrencilerimize tekrar başarılar  diliyor  ve  en  derin muhabbetimizle öğrencilerimizin  gözlerinden öpüyoruz.

 

Metin YALÇIN

İl Millî Eğitim Müdürü

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.