AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar'da Eğitime Yeni Bir Bakış Açısı: KODAFYON...

Afyonkarahisar'da Eğitime Yeni Bir Bakış Açısı: KODAFYON...

Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı himayelerinde oluşturulan Kodlama ve Sanat İstasyonu olarak hizmet veren KODAFYON, eğitim ve öğretim süreçlerinin yanında öğrencilerin eğitsel ve sosyal yönlerinin geliştirilmesi amacıyla yola çıkmıştır. KODAFYON projesi ile ilimize bağlı ilçe ve köylerde yaşayan 4 - 12 yaş grubu çocukların kültür, sanat hizmetlere erişimlerinin sağlanması amaçlanmıştır. Okul çağındaki çocukların, geleceğin nitelikli iş gücü içinde yer alan, tasarım, yenilikçilik, üretkenlik kapasitelerinin geliştirilmesine katkı sağlayan bireyler olması hedeflenmiştir.

 

KODAFYON projesi toplam 9 ilçede faaliyet gösterecektir. Tamamlanan KODAFYON atölyelerimiz Sinanpaşa Yıldız Özer, Sultandağı, Bolvadin, Sandıklı ilçeleri ile devam etmekte olan atölyelerimiz ise Bayat, Çay, Dazkırı, Evciler ve Hocalar ilçelerindedir.

 

Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Yıldız Özer adına hayırsever Tülay Özer tarafından Sinanpaşa Yıldız Özer KODAFYON atölyeleri oluşturuldu. Sinanpaşa Yıldız Özer KODAFYON Atölyemiz Valimiz Sayın Doç Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı'nın başkanlığında Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcımız Kübra Teymur, Sinanpaşa Kaymakamı Zeynep Topcu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, protokol üyeleri ile öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla açıldı.

 

Açılış programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Merhum Yıldız Özer'in kızı Tülay Özer'in, İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci 'nin ve Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı'nın konuşmaları ile devam etti. Sinanpaşa Halk Eğitim Müdürlüğümüzde eğitim gören kursiyerlerimizin Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı'na hediyelerini takdim etmesinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Hüsnü Öncel, İl Müdürümüz Miraç Sünnetci'ye hediyesini takdim etti.

Hediyelerin takdiminden sonra Sinanpaşa 27 Ağustos Ortaokulumuzun hazırlamış olduğu folklör gösterisi sergilendi.

Program atölyelerimizin gezilerek, öğrencilerimizin yapmış oldukları faaliyetlere eşlik edilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

25-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-2023

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.