AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) Kapsamında İlk Program Gerçekleştirildi…

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) Kapsamında İlk Program Gerçekleştirildi…

Milli Eğitim Bakanlığının Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce Yayınlanan “Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri” çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerini; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla her ay bir eylemin gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Müdürlüğümüzce ilk eylem  Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez ilçe, köy ve kasabalarındaki temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin katılımı ile “Öğretmen Gelişim Programı” Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretiminden sorumlu  Şube Müdürü A.  Fevzi ÖZDEMİR Başkanlığında bir araya gelinerek daha sonra gerçekleştirilecek eylemler planlandı. Ekim ayının konusu olan ; “ Öğretmenlik mesleğinin vazgeçilmezlerinden “Sevgi, şefkat, merhamet, saygı, azim, kararlılık, sabır, sebat, fedakarlık değerleri ve kavramları” konuları üzerinde okullarda uygulanacak faaliyetler ve etkinlikler üzerinde fikir alışverişi yapıldı. İlimizdeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimizin DÖGEP kapsamında yapacağı faaliyetlerin özümsenmesi ve özenli çalışmalar yapılarak başarılı olunması temennisi ile toplantı sonlandırıldı.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.