AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Akreditasyon Projesi İle Romanya 'daki Beceri Yarışmasına Katılan Genç Öğrencilerimiz 4 Altın 2 Gümüş Madalya ile Döndüler...

Erasmus+ Akreditasyon Projesi İle Romanya 'daki Beceri Yarışmasına Katılan Genç Öğrencilerimiz 4 Altın 2 Gümüş Madalya ile Döndüler...

Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İbrahim Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ile yarışmaya katılan ve staja giden öğrencilerimiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Musa Dinçgez ve Şube Müdürümüz Mustafa Günay'ın eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci 'yi makamında ziyaret ettiler.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Avrupa Birliği tarafından hibelendirilen Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait Erasmus+ Akreditasyon Projesi kapsamında Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İbrahim Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz 7-11 Eylül 2023 tarihleri arasında Romanya'da düzenlenen #blackseafishfestival adlı yemek yarışmasında bireysel ve takım olarak katıldı.

Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz katıldıkları tüm branşlarda altın madalya kazandılar. İbrahim Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ise 1 altın 2 gümüş madalya ile ülkemizi ve şehrimizi gururlandırdı.

Ayrıca Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag'da 16 Haziran-16 Ağustos tarihleri arasında Aquapalace Hotel Prague otelde gerçekleştirilen uzun süreli (90 gün) staj programını başarı ile tamamlayarak ülkemize döndüler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci: "Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Avrupa Birliği tarafından hibelendirilen Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait Erasmus+ Akreditasyon Projesi kapsamında mesleki eğitimdeki gençlerimizin ve öğretmenlerimizin ilgi alanları ve eğitimleri ne olursa olsun yurt dışında eğitim alabilme, standart kalitesi yüksek iş yerlerinde staj yapabilme, farklı kültürler ile tanışarak ufuklarını açıp ve geleceklerine sağlam bir temel oluşturabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaçla stajda ve yarışmada emeği geçen Emir Murat Özdilek MTAL Müdürümüz Sami Solmaz'a, İbrahim Evren MTAL Müdürümüz Mükremin İçli'ye, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz." dedi.

13-09-202313-09-202313-09-202313-09-202313-09-2023

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.