AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Gerçekliğin Doğru Algılanması” Proje Ortakları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ı Ziyaret Etti…

“Gerçekliğin Doğru Algılanması” Proje Ortakları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ı Ziyaret Etti…

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünü yürüttüğü “Gerçekliğin Doğru Algılanması” projesi kapsamında İlimizde bulunan, İtalya dan 4 öğretmen 12 öğrenci, İspanya dan 2 öğretmen 7 öğrenci, Portekiz den 2 öğretmen 6 öğrenci, Yunanistan dan 2 öğretmen 6 öğrenci İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN’ı  makamında ziyaret etti.

Ziyarette Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Cemal TOLA, proje hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN’a ; “ Koordinatörlüğünü yürüttüğümüz “Gerçekliğin Doğru Algılanması” projesinde, İtalya, İspanya, Portekiz ve Yunanistan ile ortaklık yapmaktayız. Yurt dışından gelen öğrenciler, okulumuz öğrencileri tarafından bir hafta boyunca evlerinde misafir edilmektedir. Projemizin amacı, gençlerin bilgiyi sorgulamadan kabullenmelerini engellemek ve sosyal medyadan karşılaştıkları her bilgiye inanmamaları gerektiğini onlara göstermektir” diyerek bilgilendirme yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN; “Gerçekliğin Doğru Algılanması” projesiyle  5 farklı ülkeden, hareketliliğe katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin, güzel faaliyetler, sıkı dostluklar, unutulmayacak arkadaşlıklar kurmalarını temenni ediyorum. Türkiye’nin güzel şehri Afyonkarahisar’a hoş geldiniz . Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi, ülkemizin, ilimizin ve kültürümüzün tanıtımına fayda sağlayan projeleri için kutluyorum” dedi.

Ziyaret misafirlerle fotoğraf çektirilmesiyle son buldu.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.