AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzden Göz Dolduran Sergi ...

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzden Göz Dolduran Sergi ...

"1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün kursiyerlerinin hazırlamış oldukları Karma Sergi Vali Yardımcımız Mehmet Keklik, İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, Eğitim Müfettişleri Başkanımız Bahri Duran Gökdeniz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Musa Dinçgez, Eğitim Müfettişleri Başkan Yardımcımız Mehmet Bayrak, Şube Müdürümüz Medeni Buğra, il protokolü ve çok sayıda davetlinin katılımı ile açıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz; 2023-2024 eğitim öğretim yılında 19 öğretmen 357 usta öğretici ve il merkezimizdeki okullarımızdan işbirliği ile 143 öğretmenimiz açılan kurslarımızda görev almış ve açılan 1.259 kurstan 25.029 kursiyerimiz kurslarımızdan faydalanmıştır. Açık ortaokul ve açık liseden toplamda 2.342 öğrencimiz mezun olmuştur. Sizlerin huzurunda tüm arkadaşlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ederim" dedi.

 

Serginin açılışında konuşan İl Müdürümüz Miraç Sünnetci; "Hayat boyu öğrenme haftasında (1-7 Haziran) merkez dahil 17 ilçemizde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimiz çeşitli etkinliklerle yıl boyunca üretilen ürünleri sergilemenin yanında defile, halk oyunları vb. birçok etkinlikle kutlamaları tüm halkımızla paylaşıyorlar. Tüm il genelinde Merkez Müdürlüklerimizde 3960 kurs açılmış ve 92.675 kursiyerimiz verilen eğitimlerden faydalanmıştır.

Afyonkarahisar il merkezi ve tüm ilçelerimizdeki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerimizde görev yapan usta öğreticilerimiz, en kritik anlarda emeklerini ortaya koyarak Pandemi döneminde ve 11 ili etkileyen asrın felaketini yaşadığımız depremlerde, gece gündüz çalışarak depremzedelere ihtiyaçları olan ürünleri yetiştirdiler. Yapılan tüm etkinliklerde ve eğitimlerde emeği geçen başta merkez müdürüm olmak üzere tüm usta öğretici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor onlara minnetimi ifade etmek istiyorum. Ayrıca bizleri yıl boyunca tüm çalışmalarımızda yalnız bırakmayan ve destekleri ile her daim yanımızda olan Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı'na saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.

Halk Eğitimi Merkezi folklor ekibinin gösterisinin sonrasında açılışı yapılan sergiye Vali Yardımcımız Mehmet Keklik ve il protokolü ile halkımız büyük ilgi gösterdi.

 Merkez ve 17 ilçemizde açılan el emeği göz nuru sergiler hafta boyunca vatandaşlarımızın katılımlarına açık olacaktır.

 

06-06-202406-06-202406-06-2024

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.