AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Uzmanı Emin EKİCİ´nin Emeklilik Mesajı...

Değerli Eğitimci Arkadaşlarım;

"Öğretmenler, Dünya´nın her yerinde insan topluluklarının en fedakâr ve saygıdeğer unsurlarıdır. "

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Bugün itibariyle çok sevdiğim öğretmenlik görevinden emeklilik nedeniyle ayrılmış bulunuyorum. Öğretmen Okulu´ndaki hocalarımdan birinin ifade ettiği gibi "ülkeme olan gönül borcumu" henüz ödemediğimi düşünüyorum. Bahtiyarım ki, Rabbim bana sağlık ve huzur içerisinde bugünü göstermiştir. Yüce Mevla´m tüm arkadaşlarıma mesleklerinin sonunda böyle mutlu günlere erişmeyi nasip eylesin.

31/08/1976 tarihinde bir Salı günü başladığım bu yüce görevin 02/01/2003 tarihinden sonraki kısmını Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nde sırasıyla İl Milli Eğitim Şube Müdürü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Şahsa Bağlı Eğitim Uzmanı olarak sürdürdüm. Bu süre zarfında çok değerli büyüklerimle ve arkadaşlarımla görev yapma şansına sahip oldum. Bu vesile ile görev yaptığımız sürede birlikte çalıştığımız ilimiz genelindeki Mülki İdare Amirlerime, İl Milli Eğitim Müdürlerime, Maarif Müfettişlerime, İlçe Milli Eğitim Müdürlerime, Okul Müdürlerime, öğretmen arkadaşlarıma, yakın mesai arkadaşlarımla birlikte bütün eğitim çalışanı arkadaşlarıma ve üzerimde emeği/hakkı olan herkese ayrı ayrı saygı, şükran ve teşekkürlerimi arz ediyorum. "Aynı çatı" altında görev yaparken, "Birlikten kuvvet doğar" atasözünü kendimize düstur edinerek, ortak paydamız olan "Türk Milli Eğitimi´nin genel ve özel amaçlarını gerçekleştirme" yolunda bazı tarz ve düşünce farklılıkları yaşamış olabiliriz. Bugün bu farklılıkların iyi niyetle ve samimiyetle değerlendirilmiş ve anlaşılmış olduğunu görmek, bir eğitimcinin alabileceği nazların başında gelmektedir.

Öğretmenin, din görevlisinin ve doktorun emeklisi olmaz demişti bir büyüğüm. Tamamen katılıyorum. Ama, ömür gibi, her işin bir başlangıcının ve sonunun olduğunu da biliyorum. Ayrıca; bu işe kendini adamış ve gönül vermiş idealist eğitimcilere de ön açmanın, yaptığımız bu bayrak yarışının bir gereği olduğunu belirterek, birlikte görev yaptığımız tüm eğitimci arkadaşlarıma hakkımı helal ediyor, kendilerinden de helallik diliyorum. Selam ve saygılarımla Allaha ısmarladık.

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.