AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İdarecilerimizi Dikkatine DYS Duyurusu...

Kurum değişikliği yapan veya yeni idareci olarak atanan personelimizin yapması gerekenler... 

 

İdareci Değişikliği olan kurum Müdürlerimizin yapacakları:

1-Görevden ayrılacak okul müdürü DYS yönetici rolü vasıtası ile, yerine atanan okul müdürünü DYS içinde DYS yöneticisi ve Okul Müdürü olarak sisteme ekleyecek.

2-Görevi devredecek idareci  DYS kullanıcısında devam eden işler mevcut ise bitirecek veya yeni görevi devralan idareciye aktaracak

3-DYS de Görevden ayrılacak Müdür, kendi kullanıcıları (DYS yöneticisi, okul Müdürü… )rollerini silerek sistemden çıkacak

4- Yer değiştiren personel kurum yetkilisinden kişisel  MEBBİS şifresini güncellettirecek

5- Görevden ayrılacak Müdür Kurumuna ait olan (MEBBİS, e-okul, Afbis, TEFBİS, e-posta…. vb)  şifreleri  imza karşılığında yeni müdüre teslim edecek.

 

 İlk Kez idareci olan Müdür, Müdür Yardımcıları ve Müdür Vekillerimizin yapacakları:

1-Eskiden e-imza cihazı olan ve süresi bitmeyen kullanıcılara ait cihaz varsa direk okullarından gerekli tanımlamaları yapılıp kullanabilirler.

2-E-imza Cihazı olmayan yeni idarecilerimiz E-İmza cihazı başvurusu yapmaları, Başvuru sonunda (mavi mürekkepli kalemle imzalı) 3 nüsha form çıktı alıp 2 nüshasını  İl MEM MEBBİS bürosuna elden ulaştırmaları gerekmektedir.

 

Not: DYS ile ilgili yardımcı evraklar Müdürlüğümüz WEB sayfa sayfası Dosyalar/DYS bölümünde mevcuttur.

 

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.