AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kamuoyuna Duyuru...

Son günlerde bazı sendikalar tarafından maalesef İlimizdeki okullarımızın huzurunu bozan, öğretmenler arası birlikteliğimize zarar veren, okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize yönelik hakaret ve tehdit içeren bir öğretmene bir idareciye asla yakışmayan hareketler sergilendiği duyumları alınmaktadır. Şöyle ki ;

İlimiz merkez ilçedeki öğretmenlerimizin "Banka maaş promosyon anlaşma" süresinin bitmesi nedeniyle, önümüzdeki günlerde "Banka Promosyon Anlaşması" yapılacaktır. Ve bu promosyon ihalesi, 2007 / 21 ve 2010 / 17 sayılı Başbakanlık Genelgeleri doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Bu Genelgede ihale komisyonunun kimler tarafından nasıl oluşturulacağı ve ihalenin nasıl yapılacağı net bir şekilde ifade edilmektedir. Buna rağmen ilgili sendikalar ve yetkilileri tarafından asılsız, gerçeklerle uzaktan yakından hiç alakası olmayan ve büyük bir yalan olarak, promosyonun bir kısmının Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kullanılacağına dair gerçekdışı ve cahilane bir şekilde okullarda ve gönderilen SMS lerle öğretmenler arasında fitne çıkaracak ve idareye karşı kışkırtıcı sözler sarfedilmektedir. 

Kısacası, yapılacak promosyon anlaşmasında öğretmenlerimizin hakları azami derecede alınmaya çalışılacak ve promosyonun tamamı öğretmenlerimizin olacaktır. Zaten şu an yürürlükte olan mevzuatta ifade edildiği gibi alınan promosyonun öğretmenlerimizin dışında hiç bir şekilde harcanması ve hele hele Milli Eğitim Müdürlüğünün promosyonun bir kısmına el koyması asla söz konusu değildir. 

Bu tür iddialar asılsızdır, gerçek dışıdır ve tamamen yalandır. Dahası fitne çıkarmaktır, öğretmenler arası birlik beraberlik ve huzur ortamını bozucu davranışlardır. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm personelimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.