AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mayıs Ayı Yögep Toplantısı Yapıldı...

Mayıs Ayı Yögep Toplantısı Yapıldı...

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan İlimiz merkez kasaba ve köylerde görev yapan İmam Hatip Liseleri ile İmam Hatip Ortaokulları Yönetici Gelişim Programı  (YÖGEP) kapsamında, 12 Mayıs2022  tarihinde saat 14.00 'de zoom üzerinden  online eğitim verildi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mevlit ÇINAR'ın açılış konuşmasıyla başlayan programımız daha sonra Kadınana İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Alaattin YILMAZ tarafından Ülkemizin din eğitimine, ilmî, tarihî ve kültürel mirasına katkıda bulunan bilim insanlarının ve öncü şahsiyetlerin biyografilerinden MAHMUD CELAL ÖKTEN anlatıldı. Biyografileri anlatılan bu öncü şahsiyetlerin ülkemize ilmî, tarihî, kültürel, ve bilimsel anlamda  ne gibi katkılar sağladıkları, bu şahsiyetlerin ülkemiz neslimiz ve geleceğimiz için ne gibi gayretler sarf ettikleri, her birinin ilmî, tarihî ve bilimsel çalışmalarına ayrı ayrı değinilip açıklanmıştır. Cumhuriyet döneminin ilk çeyreğinde din eğitim ve öğretimi yaptıran kurumların eksikliklerine değinildi ve bu alandaki eksikliklerin giderilmesi için ömrünü ortaya koyup ilk imam hatip okulunun açılması için Mahmut Celaleddin ÖKTEN'in çalışmalarından bahsedildi ve O'nun hayatını anlatan  sunu ve video izlettirildi.

16-05-202216-05-2022

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.