AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İmam Hatipler Yarışıyor" Mesleki Bilgi Yarışması Yapıldı...Anadolu  imam hatip liselerinde öğrenim gören  öğrencilerimizin, Milli eğitimin temel amaçları doğrultusunda  meslek dersleri kazanımlarını  desteklemek, işbirliği ve takım ruhu ile bilgilerini ortaya koymalarını sağlamak, okula aidiyet ve sosyal gelişimlerini desteklemek  amacıyla,     Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye  geneli  düzenlenen İHL Meslek Dersleri Kazanım  Değerlendirme Uygulaması  sınavında ilimiz sıralamasında  ilk 8 arasına  giren,

Bolvadin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Döğer Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi, Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sandıklı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şuhut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, TOOB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Yörükzade Ahmet Fevzi Kız Anadolu İmam Hatip Liselerimiz arasında, Bakanlığımız  Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 21.04.2022 tarihli ve 48296351 sayılı yazıları   gereği, İlimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde    "İmam Hatipler Yarışıyor"  Mesleki Bilgi Yarışmaları  düzenlendi.

 Yarışma, İl Milli Eğitim  Müdür Yardımcısı  Mevlüt ÇINAR'ın açılış konuşmasının ardından, yarışmaya katılan 1. ve  2. turda yarışacak okulların belirlenmesi ile başladı. Yarışmada, Anadolu imam hatip liselerinde okutulan tüm sınıf seviyelerindeki meslek dersleri müfredatı  ve ders materyallerinde yer alan  konulardan  Bakanlığımız  Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün belirlediği ölçütlere  göre sorular soruldu.

Yarışmanın 1. turunda yarışan ilk dört okulumuz arasında, Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Döğer Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci oldu. 2. turda yarışan ilk dört okulumuzdan TOOB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Sandıklı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci oldu.

Yarışmanın 3. Turda ise ilk birinci turun birinci ve ikincisi ile ikinci turun birincisi ve ikincisi olan okullarımız yarıştı. 3. Turda  sorulan 15 asil soru sonucunda 15 sorudan 14 soruyu cevaplayan Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve Sandıklı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında eşitlik olduğundan dolayı yarışmanın birincisinin belirlenmesi için yedek sorularına geçildi. Yarışma yedek sorularında İl Birinciliği Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi kazandı.

Yarışma İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt  ÇINAR'ın il birincisi olan Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ödüllerini takdiminden sonra dilek ve  temenniler ile sonlandı.

17-05-202217-05-202217-05-2022

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.