AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN “İyi Dersler Şoför Amca” Projesi Eğitimlerine Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN “İyi Dersler Şoför Amca” Projesi Eğitimlerine Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Afyonkarahisar  Emir Murat Özdilek Uygulama Oteli’nde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin arasında imzalanan iş birliği protokolüyle trafikte sorumluluk hareketi kapsamında hayata geçirilen “İyi Dersler Şoför Amca” projesi eğitim seminerine katıldı.

Taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerinin trafik güvenliği, ilkyardım ve iletişim konularında bilgi ve becerilerini arttırarak, bu şoförlerin kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan “İyi Dersler Şoför Amca” projesinin 2018-2019 eğitim öğretim yılı uygulamaları, formatörlerin eğitimcilere verdiği eğitim semineri ile devam etti. Proje ile bu güne kadar 80 formatör,1170 eğitimci ile 38 bin servis şoförüne ve 25 binden fazla ilkokul öğrencisine eğitimler verildi. Bu kapsamda Afyonkarahisar’da Emir Murat Özdilek Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen eğitime  otuz üç eğitimci katıldı. Eğitimde trafik güvenliği, ilkyardım ve iletişim konularına değinilirken, doğru bilinen yanlışlar üzerinde özellikle duruldu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN trafik güvenliği ve ilk yardım konularında özen gösterilmesi gerektiğini ifade etti.Yetişkinlerin bu konularda kendilerini geliştirmelerinin geleceğimiz açısından önemli olduğunu ve çocuklarımıza örnek olduğumuzu da hatırlattı.Trafik kurallarının aynı zamanda nezaket kurallarını da içerdiğini ,trafikte mutlaka doğru iletişim kurarak,birbirmize saygı göstererek yaşanacak kötü olayların önlenebileceğini de sözlerine ekledi.

Eğitimlerini tamamlayan formatörlerin tüm taşımalı eğitim şoförlerine iki saatlik eğitim vereceği ifade edildi.Eğitimlerin  trafikte daha güvenli bir geleceği inşa etmesi dileğiyle seminer sonlandırıldı.

06-11-201806-11-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.