AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN TÜBİTAK Bölge Koordinasyon Toplantısına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN TÜBİTAK Bölge Koordinasyon Toplantısına Katıldı…

Afyon Lisesi Konferans Salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın katılımıyla, TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doc. Dr. Mehmet Akif ERİŞMİŞ, merkez ve merkeze bağlı ortaokul ve liselerin yöneticileri ve öğretmenlerine bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "6 yıldır yapılan çalışmalar ve eğitimlerle okullarımızda TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmaları ile ilgili kültür oluştuğunu, bu sayede geçen yıl TÜBİTAK Lise Öğrencileri Yarışmasına 63 farklı okulumuzdan 380 proje başvurusu yapıldığını bu projelerden 13 tanesinin Konya Bölge Sergisinde yeraldığını, TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına 99 farklı okulumuzdan 222 başvuru yapıldığını bu projelerden 9 tanesinin Konya Bölge sergisine katıldığını belirtti. Hedefimizin daha çok proje başvurusu olduğunu, projelerimizi geliştirerek Bölge Finaline ve Türkiye Finaline daha çok proje ile katılmayı arzu ettiklerini ifade ederek, bugüne kadar yapılan çalışmalarda emeği geçen öğretmen, öğrenci ve idarecilere teşekkür etti.

TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Akif ERİŞMİŞ sunumlarında bu yıl Lise Araştırma Projeleri Yarışmasının 50.´sinin, Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışmasının 13.´sünün düzenlendiğini, Afyonkarahisar’ın gerek başvuru sayılarında gerekse Bölge sergisine katılımda oldukça iyi olduğunu, yapılacak küçük katkı ve çalışmalarla daha da iyi noktalara geleceğini söyledi. TÜBİTAK´ın başvuru ve değerlendirme aşamalarındaki yeniliklerinden ve uygulamalarından bahseden ERİŞMİŞ, TÜBİTAK´ın amacının proje kültürünü yaygınlaştırmak, genç bireylere bilimsel çalışma ve düşünme yetisini kazandırmak, test yöntemleriyle uğraşırken proje çalışmalarıyla hayata üreten, düşünen ve sorgulayan pencereden bakmayı öğretmek ve genç nüfusumuzu yüksek kaliteli araştırmalar yapar hale getirmek olduğunu ifade etti.

Toplantı katılımcı öğretmenlerle fikir alışverişi yapılmasıyla sona erdi.

06-11-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.