AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Z- Kütüphane Açılışına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Z- Kütüphane Açılışına Katıldı…

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün finanse ettiği, Şuhut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi “Zenginleştirilmiş Kütüphane”  açılışına, İlçe Kaymakamı Nurullah KAYA, Şuhut Belediye Başkanı Recep BOZKURT, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Musa DİNÇGEZ ve Mevlüt ÇINAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin EROĞLU, Okul İdarecileri, veliler, Okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Açılışta okul öğrencimiz Kuran’ı Kerim Tilaveti okudu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmasında; “Şuhut Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizde bu gün Zenginleştirilmiş Kütüphaneyi açmak için toplandık. Kitapsız bir hayat zindanda yaşamaya benzer. Karanlıkta yaşamaya benzer. Kitaplar bizim hem zihin dünyamızı, hem de hayatımızı aydınlatır. Yüce yaratıcımızın ilk emri de oku olmuştur. Okumak tüm canlılar arasında sadece insana mahsus olan bir şeydir. Sevgili öğrenciler, kitap okumazsak, anlamazsak, yorumlamazsak bu dünyaya geliş amacımıza aykırı hareket etmiş oluruz. Eyer hayatımızı iyi bir şekilde dizayn etmek istiyorsak, başarılı olmak istiyorsak verimli olmak istiyorsak bol bol kitap okumalıyız. Kütüphanemiz hepinize hayırlı olsun. İnşallah aktif olarak kütüphaneden her biriniz faydalanır” dedi.

Belediye Başkanımız ve İlçe Kaymakamımız da konuşmalarında Z Kütüphanenin önemini vurgulayarak, İlçemize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dilediler. Zenginleştirilmiş Kütüphane içerisindeki kitap ve teknolojik araçların herkes tarafından kullanılması temennisinde bulundular. Açılış duasının ardından, protokol üyelerince kurdele kesimi ile z-kütüphane açılışı yapıldı.

Kütüphane içerisindeki bölümlerin gezilmesiyle açılış programı sona erdi.

04-01-201904-01-201904-01-201904-01-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.