AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, "Kutadgu Bilig Okumaları" Konulu Kutadgu Bilig Oku-Yorum Paneline Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci,

Milli Eğitim Bakanlığımız Orta Öğretim Genel Müdürlüğümüzce, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Liselerinde öğrenim gören öğrencilerimizin bütüncül gelişimini sağlamak için bilişsel becerilerin yanı sıra sosyal ve duygusal becerilerle de donatılması, geliştirilmesi amacıyla planlanan "Oku-Yorum, Yazı-Yorum" Projesi kapsamında, Bolvadin Raziye Sultan Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisemiz koordinatörlüğünde, ilimiz merkez ve ilçelerindeki liselerimizin sunumlarıyla hazırlanan "Kutadgu Bilig Okumaları" konulu Kutadgu Bilig Oku-Yorum Paneline; İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, Müdür Yardımcımız Musa Dinçgez, İlçe Müdürümüz Derviş Özçal, Şube Müdürümüz Abdullah Kaya, okul/kurum idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

İl Mili Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci: "Bu güzel etkinliğe konu olan, Türk dili ve edebiyatımızın ve genel olarak kültür tarihimizin şaheserlerinden ve başucu kitaplarından biri olarak görülen Kutadgu Bilig, tartışmasız en değerli kaynaklarımızdan biridir. İslami Dönem Türk Edebiyatının ilk eseri ve edebiyatımızın ilk siyasetnamesi olması yönüyle büyük önem taşımaktadır. Türk toplumunun siyasi, kültürel, ekonomik, sosyal, felsefi hayatını asırlar öncesinden bugüne ulaştıran eşsiz bir hazinedir. Yusuf Has Hacib, eserinde yarı hikâye yarı temsil biçimindeki anlatımıyla, eserini mükemmel bir üslup ve mimari çerçeve içine yerleştirmiş ve bize bu mükemmel eseri sunmuştur. Bu kıymetli eserimizin öğrencilerimizle buluşmasına vesile olan proje için Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüze ve panelin ve tiyatro gösteriminin hazırlanmasında emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Panel, İl Müdürümüz Miraç Sünnetci'nin öğrencilerimiz ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

20-02-202420-02-202420-02-202420-02-202420-02-202420-02-202420-02-202420-02-2024

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.