AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Dünyaya Değer Katacak...

Öğrenciler Dünyaya Değer Katacak...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ilkokul öğrencilerimizi ve esnafları buluşturacak olan "Dünyaya Değer Katıyoruz" Projesini başlattı. Toplumsal ilişkilerde unutulmaya yüz tutan değerleri yeniden gün yüzüne çıkaracak ve ilkokul çağındaki öğrencilerimize bu alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan proje ile öğrencilerimiz Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci ile birlikte esnafları ziyaret etti.

Proje ile ellerine "Hayırlı İşler", "Günaydın" "Merhaba", "Bereketli Olsun", "Hayata Gülümse", "Kolay Gelsin" gibi çeşitli dövizler alan öğrencilerimiz esnafları ziyaret ederek hem karışlıklı iletişimin nazik kurallarını öğrendiler hem de bu sayede esnafların dükkânlarına misafir oldular.

İl Milli eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci; "Müdürlüğümüz tarafından öğrencilerimizde sosyal ilişkiler çerçevesinde selamlaşma, iyi temennilerde bulunma, karşılıksız iyilik yapma, cömertlik ve ihtiyacı olanın yardımına koşma değerlerinin farkındalığının oluşturulması için başlattığımız "Dünyaya Değer Katıyoruz" projesi ile öğrencilerimiz ve Afyonkarahisar esnafımız bir araya geldiler. Öğrencilerimiz esnaflarımızı çalışma ortamında ziyaret ederek; çalışmak, üretmek, kalite, emeğe saygı, dayanışma, yardımlaşma, israftan kaçınma gibi milli ve manevi değerlerin yaşandığı ortamları yerinde gördükleri gibi Türk Milleti'nin kültürel kodlarında var olan iyilik, yardımseverlik, dayanışma ve değerlerine bağlı olarak hizmet sunan esnafı hatırlamış oldular" dedi.

Esnaf ziyaretleri çevredeki misafirler tarafından da büyük ilgi ve takdirle karşılandı.

04-06-202404-06-202404-06-2024

Selçuklu Mahallesi. Adnan KAHVECİ Caddesi. No24 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.